LXC50-4200S
Part No
LXC50-4200S
Description
LED DRIVER CC AC/DC 4-12V 4.2A
Approval Agency :
EN, UL
Current - Output (Max) :
4.2A
Operating Temperature :
-35°C ~ 60°C
Power (Watts) :
50 W
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
4 ~ 12V
Datasheets
LXC50-4200S
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W