LXD40-1660SW
Part No
LXD40-1660SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-23V 1.66A
Approval Agency :
CE, EN, UL
Current - Output (Max) :
1.66A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Power (Watts) :
40 W
Ratings :
IP66
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
8 ~ 23V
Datasheets
LXD40-1660SW
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W