LXV300-150SW
Part No
LXV300-150SW
Description
LED DRIVER CV AC/DC 150V 2A
Current - Output (Max) :
2A
Dimming :
Efficiency :
94%
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
300 W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
150V
Datasheets
LXV300-150SW
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W