LXC36-0450SW
Part No
LXC36-0450SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 40-80V 450MA
Current - Output (Max) :
450mA
Dimming :
Efficiency :
89%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
36 W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
40 ~ 80V
Datasheets
LXC36-0450SW
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W