PDA035A-1A0B
Part No
PDA035A-1A0B
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
LED DRIVER CC AC/DC 26-35V 1A
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cULus
Current - Output (Max) :
1A
Dimming :
Efficiency :
82%
Features :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 40°C
Power (Watts) :
35 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output :
26 ~ 35V