LED40W-029-C1400-M-D
Part No
LED40W-029-C1400-M-D
Description
LED SUPPLY CC AC/DC 1400MA
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
1.4A
Dimming :
Analog
Efficiency :
86%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Power (Watts) :
41 W
Product Status :
Obsolete
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
10 ~ 29V
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V