PDA025B-450B
Part No
PDA025B-450B
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
LED DRIVER CC AC/DC 19-56V 450MA
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cURus
Current - Output (Max) :
450mA
Dimming :
Efficiency :
84%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
19 ~ 56V