EVM110W-2500-42
Part No
EVM110W-2500-42
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRIVER CC AC/DC 30-42V 2.5A
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Current - Output (Max) :
2.5A
Dimming :
ELV, Triac
Efficiency :
89%
Features :
OCP, OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 90°C
Power (Watts) :
105 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP20, NEMA 410
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
30 ~ 42V