EBR010U-0700-14
Part No
EBR010U-0700-14
Manufacturer
ERP Power
Description
120 VAC, 87% EFFICIENCY, ROUND P
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
ELV, Triac
Efficiency :
85%
Features :
OCP, OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 90°C
Power (Watts) :
10 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP20
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
9 ~ 14V