CEN-100-20
Part No
CEN-100-20
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRIVER CC AC/DC 13-20V 4.8A
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cURus, PSE, TUV
Current - Output (Max) :
4.8A
Dimming :
Efficiency :
88%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
96 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
13 ~ 20V