NPOE-30W-1G-INT
Part No
NPOE-30W-1G-INT
Manufacturer
Tripp Lite
Description
GIGABIT POE+ MIDSPAN ACTIVE INJE
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
Power over Ethernet (PoE)
Approval Agency :
Compliance :
Current - Output :
566 mA
Data Rate :
10/100/1000 Mbps
Efficiency :
Features :
Mounting Type :
Desktop
Number of Ports :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Power (Watts) - Per Port :
30W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Midspan Injector
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
53V