AMF-6F-17702200-50-20P
Part No
AMF-6F-17702200-50-20P
Manufacturer
Narda-MITEQ
Description
AMPLIFIER - MEDIUM POWER
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
350mA
Frequency :
17.7GHz ~ 22GHz
Gain :
30dB
Mounting Type :
Noise Figure :
5dB
P1dB :
20dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
17.7GHz ~ 22GHz
Voltage - Supply :
15V