AMFW-6S-10701275-70-F-N
Part No
AMFW-6S-10701275-70-F-N
Description
AMPLIFIER - LOW NOISE SATCOM
Current - Supply :
160mA
Frequency :
10.7GHz ~ 12.75GHz
Gain :
50dB
P1dB :
10dBm
RF Type :
SatCom
Test Frequency :
10.7GHz ~ 12.75GHz
Voltage - Supply :
15V