AMFW-7S-10701275-70-TC-F
Part No
AMFW-7S-10701275-70-TC-F
Description
AMPLIFIER - LOW NOISE SATCOM
Current - Supply :
190mA
Frequency :
10.7GHz ~ 12.75GHz
Gain :
60dB
P1dB :
10dBm
RF Type :
SatCom
Test Frequency :
10.7GHz ~ 12.75GHz
Voltage - Supply :
15V