ST25DV02K-W1R8T3
Part No
ST25DV02K-W1R8T3
Manufacturer
STMicroelectronics
Description
IC RFID TRANSP 13.56MHZ 8TSSOP
Manufacturer :
STMicroelectronics
Product Category :
RFID, RF Access, Monitoring ICs
Frequency :
13.56MHz
Interface :
PWM
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Standards :
ISO 15693, NFC
Supplier Device Package :
8-TSSOP
Type :
RFID Transponder
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V