J115F21AL24VDCS.6
Part No
J115F21AL24VDCS.6
Description
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 24V
Coil Current :
25 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Switching Voltage :
277VAC, 110VDC - Max