J115F31C24VDCS.6
Part No
J115F31C24VDCS.6
Description
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 24V
Coil Current :
25 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Switching Voltage :
277VAC, 110VDC - Max