HC2E-HTM-AC115V
Part No
HC2E-HTM-AC115V
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115V
Coil Current :
10.4 mA
Coil Voltage :
115VAC
Contact Rating (Current) :
3 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
92 VAC
Must Release Voltage :
34.5 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Switching Voltage :
250VAC - Max