IA30CLF10UC
Part No
IA30CLF10UC
Manufacturer
Carlo Gavazzi
Description
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Stock
14
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67, NEMA 1, 3, 4, 6, 13
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
SCR
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
300Hz
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Cable Leads
Voltage - Supply :
7V ~ 9V