CMF-SD25-2
Part No
CMF-SD25-2
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
PTC RESET FUSE 230V 130MA 4SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
130 mA
Current - Max :
2.8 A
Current - Trip (It) :
260 mA
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
4-SMD Cube
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
25 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
Time to Trip :
300 ms
Type :
Ceramic
Voltage - Max :
230V (600V Int)