BSPM1385TNR
Part No
BSPM1385TNR
Description
VARISTOR 230V 40KA MOD PLUG-IN
Approval Agency :
CE, CSA, KEMA
Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
40 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
20 kA
Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
25 kA
Features :
Remote Signaling Contacts, Thermally Protected
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
385VAC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.75 kV