BSPM1400WE
Part No
BSPM1400WE
Description
VARISTOR 400V 40KA MOD PLUG-IN
Current - Discharge (Max) (8/20µS) :
40 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) :
20 kA
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
440VAC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
2 kV