TVR20431KS5DY
Part No
TVR20431KS5DY
Description
Varistor 20mm 430V
Stock
10
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
190J
Features :
Maximum AC Volts :
275 V
Maximum DC Volts :
350 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Varistor Voltage (Typ) :
430 V