TVR20511KSV7Y
Part No
TVR20511KSV7Y
Description
Varistor 20mm 510V
Stock
10
Current - Surge :
6.5 kA
Energy :
220J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
410 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V