TVR10391KSY
Part No
TVR10391KSY
Manufacturer
Thinking Electronics Industrial Co.
Description
Varistor 10mm 910V
Stock
10
Manufacturer :
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
60J
Features :
Maximum AC Volts :
250 V
Maximum DC Volts :
320 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 10mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
429 V
Varistor Voltage (Min) :
351 V
Varistor Voltage (Typ) :
390 V