OA2543AP-11-1TB1868
Part No
OA2543AP-11-1TB1868
Manufacturer
Orion Fans
Description
FAN 115AC 254X254X89MM IP68 TERM
Stock
12
Manufacturer :
Orion Fans
Product Category :
AC Fans
Air Flow :
930.0 CFM (26.04m³/min)
Approval Agency :
CE, cURus, TUV, UR
Bearing Type :
Ball
Fan Type :
Tubeaxial
Features :
Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Ingress Protection :
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Noise :
67.0dB
Operating Temperature :
-22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Power (Watts) :
105W
Product Status :
Active
RPM :
3300 RPM
Size / Dimension :
Round - 254mm Dia
Static Pressure :
1.100 in H2O (274.0 Pa)
Termination :
2 Terminals
Voltage - Rated :
115VAC
Weight :
5.2 lbs (2.4 kg)
Width :
89.00mm