DSCA41-10
Part No
DSCA41-10
Manufacturer
Dataforth
Description
VOLTAGE IN MODULE WIDE BW DIN
Stock
2
Manufacturer :
Dataforth
Product Category :
Signal Conditioners and Isolators
Features :
Input Range (Additional) :
Input Range (Current, Voltage) :
±40V
Input Type :
Voltage
Isolation :
1500V
Mounting Type :
DIN Rail
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Output Range :
0 ~ 10V
Output Type :
Voltage
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Signal Conditioner
Voltage - Supply :
15 ~ 30VDC