DSCA38-20C
Part No
DSCA38-20C
Description
STRAIN GAGE SIGNAL CONDITIONER
Input Range (Current, Voltage) :
0 ~ 33.3mV
Isolation :
1500V
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Output Range :
4 ~ 20mA
Output Type :
Current
Voltage - Supply :
19 ~ 29VDC