NCP1236AD65R2G
Part No
NCP1236AD65R2G
Description
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
Duty Cycle :
80%
Fault Protection :
Over Load, Over Power, Over Temperature, Over Voltage
Frequency - Switching :
65kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Product Status :
Last Time Buy
Supplier Device Package :
7-SOIC
Voltage - Start Up :
12 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
9.5V ~ 28V