NCP1015ST100T3G
Part No
NCP1015ST100T3G
Description
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK SOT223
Duty Cycle :
67%
Fault Protection :
Over Temperature, Short Circuit
Frequency - Switching :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Output Isolation :
Isolated
Package / Case :
TO-261-4, TO-261AA
Power (Watts) :
19 W
Product Status :
Last Time Buy
Supplier Device Package :
SOT-223 (TO-261)
Topology :
Flyback
Voltage - Breakdown :
700V
Voltage - Start Up :
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
8.5V ~ 10V