NCP1076P100G
Part No
NCP1076P100G
Duty Cycle :
69%
Fault Protection :
Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Frequency - Switching :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown :
700V
Voltage - Start Up :
8.1 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
6.3V ~ 10V