NCP1077P130G
Part No
NCP1077P130G
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Stock
15
Duty Cycle :
69%
Fault Protection :
Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Frequency - Switching :
130kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Breakdown :
700V
Voltage - Start Up :
8.1 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
6.3V ~ 10V