NCP1217P133
Part No
NCP1217P133
Description
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Duty Cycle :
74%
Fault Protection :
Over Load, Over Temperature, Short Circuit
Frequency - Switching :
133kHz
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
0°C ~ 150°C (TJ)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
7-PDIP
Voltage - Start Up :
12.8 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
7.6V ~ 16V