NCP1271P100G
Part No
NCP1271P100G
Description
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Duty Cycle :
80%
Fault Protection :
Current Limiting, Over Load, Over Voltage, Short Circuit
Frequency - Switching :
100kHz
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
7-PDIP
Voltage - Start Up :
12.6 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
10V ~ 20V