NCP1253ASN65T1G
Part No
NCP1253ASN65T1G
Description
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 6TSOP
Duty Cycle :
80%
Fault Protection :
Over Voltage, Short Circuit
Frequency - Switching :
65kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Isolation :
Isolated
Package / Case :
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Power (Watts) :
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
6-TSOP
Voltage - Start Up :
18 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
8.8V ~ 28V