NTS-400P-124
Part No
NTS-400P-124
Manufacturer
MEAN WELL
Description
INVERTER 400W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
DC to AC (Power) Inverters
AC Outlets :
Connector - AC Output :
Connector - Voltage Input :
Terminals
Features :
Power - Output Continuous :
400 W
Power - Output Surge :
800 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Remote Capability :
Yes
Type :
Inverter
Voltage - Input :
24VDC
Voltage - Output :
110VAC