LG T671-K2M1-1-0-10-R18-Z
Part No
LG T671-K2M1-1-0-10-R18-Z
Description
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD
Color :
Green
Configuration :
Standard
Current - Test :
10mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Size :
2.40mm Dia
Millicandela Rating :
15.7mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V