KY HAVPA1.22-VWAV-JPMS-20-L-ZO
Part No
KY HAVPA1.22-VWAV-JPMS-20-L-ZO
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED YELLOW OVAL SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Yellow
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
1.51mm
Lens Color :
Lens Size :
2.30mm x 1.36mm
Lens Style :
Oval with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1350mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1008 (2721 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.70mm L x 2.10mm W
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
110° x 60°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V