KY HAVPA1.22-VWAV-MS-20-L-Z
Part No
KY HAVPA1.22-VWAV-MS-20-L-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED DISPLIX OVAL YLW 590NM SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Yellow
Current - Max :
50mA
Current - Test :
20mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1008 (2721 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
110° x 60°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V