LY L296-Q1R1-34-0-20-R18-Z
Part No
LY L296-Q1R1-34-0-20-R18-Z
Description
LED SMARTLED
Color :
Yellow
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.67mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.30mm x 0.70mm
Millicandela Rating :
105.5mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.70mm L x 0.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V