LB CRBP-HYJX-47-1-350-R18-Z
Part No
LB CRBP-HYJX-47-1-350-R18-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SIGNAL BLUE 476NM 2SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Blue
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
44 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
43lm (33lm ~ 52lm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
2-SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V