GT CSHPM1.13-LRLT-26-1-350-B-R18
Part No
Description
LED OSLON SSL150 GREEN 528NM SMD
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Green
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
152 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
144lm (130lm ~ 164lm)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.7V