GT CSHPM1.13-LQLT-45-0-350-R18-TH
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED OSLON SSL150 GREEN 528NM SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Green
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
151 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
143lm (121lm ~ 164lm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.7V