LY G5AP-CZDY-56-1-100-R18-Z-XX
Part No
LY G5AP-CZDY-56-1-100-R18-Z-XX
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED TOPLED YLW 589NM 4PLCC
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Yellow
Current - Max :
200mA
Current - Test :
100mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
88 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
19lm (16lm ~ 21lm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, Gull Wing
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
4-PLCC
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
145°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.17V