LY G6SP-DAEA-45-3B4B-140-R18-Z-APA
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED TOPLED YLW 590NM 6PLCC
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - Color
Color :
Yellow
Current - Max :
200mA
Current - Test :
140mA
Lumens/Watt @ Current - Test :
63 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
20lm (15lm ~ 24lm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-PLCC
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
6-PLCC
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.25V