GW CS8PM1.PM-LSLU-XX53-1-350-R18
Part No
Description
LED OSLON COOL WHT 5000K SMD
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
5000K
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.3A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
160lm (140lm ~ 180lm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
160 lm/W
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Product Status :
Active
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.85V