GW CS8PM1.EM-LPLR-A636-1-350-R18
Part No
Description
LED OSLON WARM WHITE 3500K
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
3500K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.3A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
126lm (112lm ~ 140lm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
126 lm/W
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.85V