GW SBLMA1.EM-GTHP-XX38-L1N2-65-R18
Part No
Manufacturer
ams OSRAM
Description
LED DURIS S2 WARM WHT 2700K
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Lighting - White
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
150mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
27lm (24lm ~ 30lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Lumens/Watt @ Current - Test :
143 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
2016
Viewing Angle :
150°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V