RAC03-15SGA
Part No
RAC03-15SGA
Description
AC/DC CONVERTER 15V 3W
Stock
40
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
200mA
Efficiency :
78%
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
16-DIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
3 W
Voltage - Input :
85 ~ 305 VAC
Voltage - Output 1 :
15V