RAC05-12SK/PD3/H
Part No
RAC05-12SK/PD3/H
Description
AC/DC CONVERTER 12V 5W
Stock
35
Applications :
ITE (Commercial), Laboratory
Approval Agency :
CE, cURus, EAC, IECEE
Current - Output (Max) :
420mA
Efficiency :
74%
Features :
Baseplate
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
4-DIP Module
Power (Watts) :
5 W
Standard Number :
61010-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 318 VAC
Voltage - Output 1 :
12V